Niektoré otázky je si lepšie neklásť

Autor: Marek Hubáček | 31.1.2011 o 8:20 | (upravené 31.1.2011 o 19:46) Karma článku: 10,43 | Prečítané:  1760x

Niektoré otázky je si lepšie neklásť. Napr. keď kuracie párky obsahujú 40% mäsa, čo je tých zvyšných 60%? Alebo, keď Jojka uvedie Fármár hľadá ženu, markíza reaguje zaradením tureckej telenovely 4x týždenne do primetime, s čím preboha príde STV?

Kladenie takýchto otázok totiž implikuje aj odpovede, napr. 60% je predsa voda, soľ a sója. Alebo, asi s reality show kde sa bude biť v bahne Šeherezáda s Kleopatrou z Turca. A tieto odpovede následne vyvolávajú ďalšie otázky, ktoré NAOZAJ nie je dobré klásť. Napr. Ak tých 60% je slaná mokrá sója, prečo sa to nevolá Slaná mokrá sója ale Kuracie párky? A ak sa budú teda biť v tom bahne, bude to v plavkách? Aj Kleopatra!? V plavkách!!!?

A s otázkou tohto typu som sa stretol v piatok zoči-voči. Začalo to nevinne, pozrel som si sme.sk, a tam tento článok http://hokej.sme.sk/c/5741137/konecna-suma-za-bratislavsky-zimak-zaplatia-96-milionov.html, kde som sa dozvedel že nový, teda vlastne starý zimák bude stáť 96 miliónov eur, čo je iba o 22 miliónov viacej, ako to malo stáť. A vtedy sa s jemných šuchotom zhmotnila predo mnou, smradila tam a pretŕčala sa. Otázka. Mal som spraviť to, čo treba spraviť v takejto situácií, okamžite zavrieť sme a nájsť nejaké animálne porno, nech obrázok bieleho poníka vo volánikovej sukničke a statného gorilieho samca v latexe vytesní z hlavy tú vetu s otáznikom na konci. Alebo som mal nájsť najbližšie kladivo a z celej sily si tresnúť po prste, bolesť by sa už o zvyšok postarala.

Ale nie, ja som to nechal zájsť do štádia, keď sa už nedalo ujsť a bolo to tu, postavila sa predo mňa a nedala žiadnu šancu na útek.

Ako je možné pomýliť sa v odhade o 30%, konkrétne o 662 mil. SK ?

A začal sa kolotoč otázok, odpovedí a otázok vyplývajúcich z odpovedí a …

Prvú odpoveď, v znení

„Nepomýlili sa, ale sú to zlodejský smradi, čo rátali s takouto sumou už na začiatku a uliali to do vlastného vrecka“

som zavrhol. Ak by toto niekto skúsil, tak ho určite nestihne len verejné odsúdenie, ale ja salva pľuvancov, kŕdeľ faciek a stádo kopancov, kedykoľvek by vystrčil svoj zlodejsky nos na ulicu. A kto by to už riskoval. A samozrejme, kto by to aj skúšal, keď na Slovensku sa dá predsa zbohatnúť poctivou a tvrdou pracou.

Nie, nie, tomu neverím

Možno sa jednoducho pomýlili.

Pomýlili? O 662 mil. SK ? Je to možné, za predpokladu že menežment tvoria z prevažnej väčšiny výsledky genetických pokusov o kríženie makakov a zeleru. Ale tých si predsa už rozobrali ratingové agentúry bánk a európsky parlament.

Nie, nie, tomu neverím

Možno tam našli zakonzervovaného mamuta, hniezdisko rodinky kakadu európskeho významu a 4 krát im termity zožrali strechu.

To znie už pravdepodobnejšie.

Aha, tie termity zase žerú tu strechu, keď to padne dole, zabije toho papagája čo sedí na tých mamutích kloch , rozláme ich a šéf zabije nás, vieš ako rád po tých kloch skáče a naháňa papagájov.

Zavolajme mu radšej
Túúú, túúú, túúú …  
Eeee?  
Šéfe, zas sú tu tie termity, čo máme robiť?  
Eeeee, eeeee, eee, E!  
Dynamit už nemáme.  
Eeee, oooo, uuuuu ,ee!  
Ste si istý ?
Oooooooooo  
Prepáčte, mám tu zlý signál, hovorili ste Oooooooooo alebo Ooooooooooo ?  
EEE!  
Ok.

Že vraj máme vykopať mamuta, strčiť ho do chladničky, papagáje uletia aj samé a na termity a strechu kašlať, aj tak to zaplatí štát.

Vedel som že nemám pátrať po odpovedi. Termity na Slovensku! Desivé. Zajtra pôjdem skontrolovať strechu, či ju nezožrali termity, alebo či mi tam náhodou papagáje nenanosili mamuty. Dúfam že nie, lebo nemám chuť sa dohadovať o rekonštrukcii s nejakým primátom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin má k prezidentskej petícii bližšie, ako priznáva

Čím viac hlasov, tým ľahšie rozhodovanie o kandidatúre, tvrdí konšpirátor a bývalý minister spravodlivosti. Zneužitia svojich údajov sa nebojí.


Už ste čítali?